Jak dbać o chorobami serca?

0
355
Dbać o swoje serce, jeśli jesteś kobietą

Zdrowie serca u kobiet

Zdrowie serca u kobietZazwyczaj problemy z sercem są związane głównie z mężczyznami. Ale w rzeczywistości w ostatnich latach jedną z głównych przyczyn zgonów wśród kobiet są choroby układu krążenia. Dlatego warto się zastanowić: dziś wyjaśnimy, jak można im zapobiegać.

Pan kobiet? Dbasz o swoje zdrowie serca? Należy zachować jego konto, niezależnie od wieku. Jak tylko zaczniesz dbać o niego, tym większy opór na ten najważniejszy organ ciała, co gwarantuje wysoką jakość życia. Przyjeżdżają w tej chwili można się zastanawiać, dlaczego kobiety, w ostatnim czasie najbardziej narażonych na problemy związane z sercem. Staramy się wyjaśnić kolejne:

Więcej problemów, niepokoju i stresu: Oczywiście, już wiedział. Kobiety, nawet nie wiedząc dlaczego, zawsze odpowiedzialne stanowiska. Dzieci, praca, starszych rodziców, aby dbać o… Jest wiele kobiet, które pozostawiają po sobie nie tylko zwykłe obowiązku pracy, a także troski innych ludzi. Wszystko to może powodować to, co jest znane jako „zespół złamanego serca”, problem związany ze stresem, który jest coraz bardziej powszechne wśród kobiet.
Objawy sercowego u mężczyzn różnią się od kobiet.

Czasami u mężczyzn są bardziej oczywiste: sztywność w rękę wskazuje na atak serca, zasada zawału przeszkadza im oddychać itp., to Wszystko, że tak powiem, bardziej objawowym. U kobiet, złe samopoczucie jest bardziej powszechne. Czujesz zmęczenie, ból w kości i mięśnie, a one mają tendencję do kojarzenia ich z problemami, nie zdając sobie sprawy, że z powodu serca. Czasami, kiedy zauważysz to, teraz to już za późno. Trzeba być ostrożnym.
Inny fakt, aby wziąć pod uwagę, że w ostatnich latach kobiety zaczynają palić znacznie więcej niż mężczyzn. Jest jeszcze jeden czynnik, który jest bardzo niebezpieczny, co może spowodować cierpią prędzej czy później udaru mózgu układu sercowo-naczyniowego.

Dbać o swoje serce, jeśli jesteś kobietą

Dbać o swoje serce, jeśli jesteś kobietąJedną z głównych przyczyn udaru mózgu jest podatność sobie w sytuacjach stresowych. Jeden stres, że nie możemy sobie poradzić. Należy wziąć to pod uwagę i zacząć myśleć więcej o sobie. Oczywiście, nie można zapomnieć o wszystko: rodzina, praca, dom… ale trochę czasu dla siebie, aby odpocząć. Postaraj się wyróżnić przynajmniej dwie godziny dziennie na swoje ulubione zajęcie. Ustawić priorytety, dbaj o swoją samoocenę, poinformował ograniczeń po to, aby inni nie wtrącać się w twoją przestrzeń osobistą. Twoje serce podziękuje ciebie, jeśli będziesz szczęśliwy, ponieważ to pozwoli wyeliminować kortyzolu we krwi, który zazwyczaj powoduje stres.

Jeszcze jeden zasadniczy fakt: uniknąć ciężar. Jeśli za daleko i twój organizm cierpi z powodu nadmiaru tłuszczu, twoje zdrowie będzie cierpieć. Tłuszcz nie zatyka żyły i tętnice, krew nie płynie. Serce cierpi, wzrasta ciśnienie krwi, a także poziom cholesterolu… to bomba zegarowa, która może wybuchnąć od jednego momentu do drugiego.

Wyeliminować tłuszcz z diety, a także sól. Spożywanie świeżych owoców, błonnika, ziaren, wody i naturalnych soków. Jeszcze jeden ciekawy fakt jest jednym wykryto Szkoły zdrowia publicznego w Harvard: czyli można powiedzieć, że dieta bogata w czerwone owoce zmniejsza się prawie o 30% problemy serca. Jeśli można je znaleźć w swoim mieście lub do supermarketu, kupić truskawki, jagody, czereśnie, wiśnie lub granat: wszystkie z nich będą w stanie poprawić swoje zdrowie serca w zdrową stronę. Warto się zastanowić.

Trochę lekkich ćwiczeń fizycznych

Trochę lekkich ćwiczeń fizycznychNie ma potrzeby, aby korzystać z siłowni, aby chodzić tam codziennie do pracy na naszej pośladki lub brzuch. Po prostu robić ćwiczenia aerobowe, które będą wykonywać nasze serca i będzie działać w idealnym tempie.

Aby to osiągnąć, bardzo zdrowy tryb życia, na przykład, wyjść na spacer codziennie rano, nawet gdy nie jest zbyt gorąco, bo słońce jest nisko. Pół godziny spaceru w dobrym tempie nie tylko poprawi dźwięk Twojego serca, ale masz większą ruchomość kości, to usunie napięcie i zwiększyć poziom endorfin. Działanie jest bardzo przyjemne i zdrowe.

Jeśli należysz do grona kobiet, które każdego dnia zwiększać odsetek według statystyk palaczy, nadszedł czas, aby pożegnać się z papierosami. Nie tylko dla ciebie, i dla twojego zdrowia, ale i dla swoich bliskich, swoich dzieci… należy pamiętać, że prędzej czy później twoje zdrowie będzie cierpieć, że będzie to trudne dla ciebie, aby oddychać, płuca będą chorować, i że cierpi na jakiegoś rodzaju problemy z sercem lub mózgiem będzie bardzo wysoka. Warto mieć ten pistolet stale wskazywał w swoim kościele? Na pewno nie jest. Rzucić palenie i od razu zacząć cieszyć się lepszą jakością życia.