Jak leczyć biegunkę?

0
308
Jeśli twoja biegunka jest spowodowana poważniejszym stanem,

Twój lekarz zapyta o Twoją historię medyczną,

Twój lekarz zapyta o Twoją historię medyczną,

Rozważy przyjmowane leki, przeprowadzi badanie lekarskie i może zlecić testy w celu ustalenia, co powoduje twoją biegunkę. Możliwe testy obejmują badanie krwi. Pełne badanie krwi może pomóc w ustaleniu, co powoduje biegunkę.Test na krześle. Lekarz może zalecić badanie stolca, aby sprawdzić, czy bakteria lub pasożyt powoduje biegunkę.Elastyczna sigmoidoskopia lub kolonoskopia. Za pomocą cienkiej, oświetlonej rurki włożonej do odbytnicy lekarz może zajrzeć do wnętrza okrężnicy.

Urządzenie jest również wyposażone w narzędzie, które pozwala lekarzowi pobrać niewielką próbkę tkanki biopsję z okrężnicy. Elastyczna sigmoidoskopia zapewnia widok dolnej części okrężnicy, a kolonoskopia pozwala lekarzowi zobaczyć całą okrężnicę.Większość przypadków biegunki ustępuje samoistnie w ciągu kilku dni bez leczenia. Jeśli próbowałeś zmienić styl życia i środki zaradcze w domu na biegunkę bez powodzenia, twój lekarz może zalecić leki lub inne metody leczenia.

Antybiotyki Antybiotyki mogą pomóc w leczeniu biegunki wywołanej przez bakterie lub pasożyty. Jeśli wirus powoduje biegunkę, antybiotyki nie pomogą.Przetwarzanie w celu wymiany płynów Twój lekarz najprawdopodobniej zaleci zastąpienie płynów i soli. Dla większości dorosłych oznacza to wodę pitną, sok lub bulion. Jeśli picie płynu zaburza żołądek lub powoduje wymioty, lekarz może zalecić podanie płynu dożylnego.Woda jest dobrym sposobem na zastąpienie płynu, ale nie zawiera soli i elektrolitów-minerałów, takich jak sód i potas, które są niezbędne do funkcjonowania organizmu!

Możesz utrzymać poziom elektrolitów, jedząc soki owocowe na potas lub zupy na sód. Ale niektóre soki owocowe, takie jak sok jabłkowy, mogą zaostrzyć biegunkę.W przypadku dzieci zapytaj lekarza o stosowanie doustnego roztworu nawadniającego, takiego jak zapalenie pediatryczne, zapobieganie odwodnieniu lub zastępowanie utraconych płynów.Dostosowanie przyjmowanych leków Jeśli lekarz stwierdzi, że antybiotyk spowodował biegunkę, może zmniejszyć dawkę lub przełączyć się na inny lek.Leczenie schorzeń podstawowych.

Jeśli twoja biegunka jest spowodowana poważniejszym stanem,

Jeśli twoja biegunka jest spowodowana poważniejszym stanem,Takim jak zapalna choroba jelit, twój lekarz będzie pracował nad kontrolowaniem tego stanu. Możesz zostać skierowany do specjalisty, takiego jak gastroenterolog, który może pomóc w opracowaniu planu leczenia dla ciebie.Biegunka zwykle szybko ustępuje bez leczenia. Aby pomóc ci poradzić sobie z objawami i objawami, dopóki biegunka nie minie, pij dużo klarownych płynów, w tym wody, bulionów i soków. Unikaj kofeiny i alkoholu.Dodawaj półstałe i niskokaloryczne pokarmy stopniowo, gdy ruchy jelit powracają do normy!

Spróbuj krakersów sodowych, tostów, jajek, ryżu lub kurczaka.Unikaj pewnych pokarmów, takich jak produkty mleczne, tłuste pokarmy, pokarmy bogate w błonnik lub silnie przyprawione pokarmy przez kilka dni.Zapytaj o leki przeciwbiegunkowe. Dostępne bez recepty OTC leki przeciwbiegunkowe, takie jak Loperamid i subsalicylan bizmutu, mogą pomóc zmniejszyć liczbę wodnistych wypróżnień i kontrolować ciężkie objawy.Niektóre schorzenia i infekcje-bakteryjne i pasożytnicze-mogą być pogarszane przez te leki, ponieważ uniemożliwiają organizmowi pozbycie się tego, co powoduje biegunkę.

Ponadto leki te nie zawsze są bezpieczne dla dzieci. Skonsultuj się z lekarzem przed przyjęciem tych leków lub podaniem ich dziecku.Zaleca się przyjmowanie probiotyków. Mikroorganizmy te mogą pomóc w przywróceniu zdrowej równowagi w przewodzie pokarmowym poprzez podniesienie poziomu pożytecznych bakterii, chociaż nie jest jasne, czy mogą one pomóc w zmniejszeniu ataku biegunki. Probiotyki są dostępne w kapsułkach lub w postaci płynnej, a także są dodawane do niektórych produktów spożywczych, takich jak niektóre marki jogurtu.

Potrzebne są dalsze badania, aby lepiej zrozumieć, które szczepy bakterii są najbardziej korzystne lub jakie dawki są potrzebne.Możesz zacząć od zobaczenia swojego lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Jeśli masz uporczywą biegunkę, możesz zostać skierowany do lekarza specjalizującego się w układzie trawiennym gastroenterolog.Oto kilka informacji, które pomogą Ci przygotować się na spotkanie.Kiedy umawiasz się na spotkanie, zapytaj, czy jest coś, co musisz zrobić z wyprzedzeniem, na przykład szybko przed niektórymi testami.

Twoje objawy, w tym kiedy się zaczęły i wszystkie,

Twoje objawy, w tym kiedy się zaczęły i wszystkie,Które mogą wydawać się niezwiązane z powodem, dla którego umówiłeś się na spotkanie.Kluczowe dane osobowe, w tym wszelkie podstawowe stresy, ostatnie zmiany w życiu lub podróży.Leki, witaminy lub suplementy, które przyjmujesz, w tym dawki. Jeśli ostatnio zażywałeś antybiotyk, zwróć uwagę, jaki rodzaj, jak długo i kiedy przestałeś.Pytania, które należy zadać lekarzowi.

Biegunka mija luźniejsze lub częstsze stolce niż zwykle dla ciebie.Wpływa to na większość ludzi od czasu do czasu i generalnie nie ma się czym martwić. Jednak może to być frustrujące i nieprzyjemne, dopóki nie minie, co zwykle trwa od kilku dni do tygodnia.bakterie takie jak campylobacter i Escherichia coli E. coli, które często są zbierane ze skażonej żywności pasożyt-taki jak pasożyt, który powoduje giardiozę, która rozprzestrzenia się w zanieczyszczonej wodzie.

Infekcje te mogą czasami zostać złapane podczas podróży za granicę, szczególnie na obszary o słabych standardach higieny publicznej. Jest to znane jako podróżnych’ diarrhoea.It bardzo ważne jest, aby niemowlęta i małe dzieci nie ulegały odwodnieniu.Twój farmaceuta może zasugerować stosowanie doustnego roztworu nawadniającego ORS, jeśli ty lub Twoje dziecko jest szczególnie zagrożone odwodnieniem!

Powinieneś jeść stałe pokarmy, gdy tylko poczujesz się dobrze. Jeśli karmisz piersią lub karmisz dziecko butelką i ma biegunkę, powinieneś starać się go karmić jak zwykle.Pozostań w domu co najmniej do 48 godzin po ostatnim epizodzie biegunki, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji na innych.Dostępne są leki zmniejszające biegunkę, takie jak Loperamid. Jednak zwykle nie są one potrzebne, a większości typów nie należy podawać dzieciom.