Jak leczyć zapalenie pęcherza naturalnie?

0
324
Zapalenie pęcherza u dzieci może być oznaką,

Zapalenie pęcherza jest stanem zapalnym pęcherza moczowego,

Zapalenie pęcherza jest stanem zapalnym pęcherza moczowego,

Który jest zwykle spowodowany infekcją bakteryjną najprawdopodobniej wpłynie to na kobiety, ale mężczyźni i dzieci również mogą je zdobyć. Zapalenie pęcherza moczowego jest częstym rodzajem infekcji dolnych dróg moczowych UTI. Twój przewód moczowy składa się z nerek, moczowodów rur łączących każdą nerkę z pęcherzem, pęcherza i cewki moczowej.

Dostajesz zapalenie pęcherza, gdy bakterie dostają się do pęcherza przez cewkę moczową, rurkę, która wyprowadza mocz z twojego ciała. Około połowa kobiet w pewnym momencie swojego życia otrzymuje infekcję dróg moczowych, taką jak zapalenie pęcherza moczowego. Mężczyźni rzadziej chorują na zapalenie pęcherza niż kobiety dzieje się tak dlatego, że mają dłuższe cewki moczowe, więc bakterie muszą podróżować dalej, aby dotrzeć do pęcherza.

Jednak starsi mężczyźni częściej chorują na zapalenie pęcherza niż młodsi czasami kobiety mają objawy zapalenia pęcherza bez wyraźnej infekcji bakteryjnej. Może to wynikać z faktu, że infekcja nie została wykryta w normalnych testach lub, w niewielkiej liczbie przypadków, z powodu stanu zwanego śródmiąższowym zapaleniem pęcherza lub bolesnym zespołem pęcherza moczowego. Zobacz antybiotyki na zapalenie pęcherza moczowego poniżej i nasze FAQ na temat tego, czy śródmiąższowe zapalenie pęcherza może być leczone więcej informacji.

Infekcje dróg moczowych, takie jak zapalenie pęcherza moczowego, dotykają dzieci, szczególnie w wieku poniżej dwóch lat oprócz powyższych objawów, dzieci mogą również mieć gorączkę, utratę apetytu i uczucie lub być chore jeśli uważasz, że Twoje dziecko może mieć zapalenie pęcherza moczowego, skonsultuj się z lekarzem w celu uzyskania porady. Ważne jest, aby jak najszybciej zwrócić się o pomoc lekarską, ponieważ objawy te mogą być spowodowane innymi, poważniejszymi Stanami.

Zapalenie pęcherza u dzieci może być oznaką,

Zapalenie pęcherza u dzieci może być oznaką,Ze występują poważniejsze problemy z pęcherzem, moczowodem lub nerkami, które mogą prowadzić do powikłań, jeśli nie są leczone zapalenie pęcherza moczowego często ustępuje samoistnie, więc możesz nie potrzebować wizyty u lekarza. Ale jeśli objawy nasilają się lub nie poprawiają się same, skonsultuj się z lekarzem w celu uzyskania porady. Twój lekarz będzie mógł wykluczyć wszelkie inne schorzenia, które mogą być przyczyną twoich objawów. Jeśli u mężczyzn lub dzieci występują jakiekolwiek objawy moczowe, dobrym pomysłem jest skontaktowanie się z lekarzem, ponieważ może to być poważniejsze twój lekarz zapyta o twoje objawy i zbada cię.

Mogą również zapytać o Twoją historię medyczną. Twój lekarz często może zdiagnozować zapalenie pęcherza moczowego na podstawie twoich objawów bez przeprowadzania żadnych testów. Ale mogą poprosić o próbkę moczu, aby sprawdzić oznaki infekcji bakteryjnej. W zależności od wyników mogą wysłać próbkę do laboratorium w celu przeprowadzenia dalszych testó możesz mieć zapalenie pęcherza bez żadnych objawów, szczególnie jeśli masz ponad 65 lat.

W takim przypadku zapalenie pęcherza może zostać wykryte tylko wtedy, gdy masz badanie moczu z innych powodów lub jeśli wystąpią komplikacje. Możesz kupić leki na zapalenie pęcherza bez recepty z apteki, ale nie wiemy, jak dobrze działają, aby złagodzić objawy. Środki te zawierają kwas cytrynowy z cytrynianem potasu lub wodorowęglanem sodu, które sprawiają, że mocz jest mniej kwaśny. Niektórzy uważają, że stosowanie tych środków na zapalenie pęcherza moczowego sprawia, że są mniej podatni na odczuwanie bólu lub dyskomfortu podczas oddawania moczu.

Jeśli zdecydujesz się użyć tych produktów, możesz z nich korzystać tylko przez krótki czas. To dlatego, że zawierają dużo potasu lub soli. Nie możesz ich używać, jeśli jesteś w ciąży, na diecie o niskiej zawartości soli lub masz problemy z sercem, wątrobą lub nerkami, więc najpierw porozmawiaj z farmaceutą lub lekarzem. Jeśli objawy nie ustępują po dwóch do trzech dni lub wydają się nasilać, skontaktuj się z lekarzem twój lekarz może przepisać antybiotyki, takie jak trimetoprim i nitrofurantoina, aby usunąć infekcję niektóre apteki w Wielkiej Brytanii zapewniają drobne usługi chorobowe.

Oznacza to że mogą zapewnić leczenie nieskomplikowanych problemów,

Oznacza to że mogą zapewnić leczenie nieskomplikowanych problemów,Takich jak zapalenie pęcherza moczowego, bez konieczności wizyty u lekarza aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się ze swoim farmaceutą zwykle przyjmujesz te antybiotyki przez trzy dni, ale czasami antybiotyki są przepisywane przez siedem dni lub dłużej. Bardziej prawdopodobne jest uzyskanie dłuższego przebiegu antybiotyków, jeśli jesteś mężczyzną, jesteś w ciąży, masz cukrzycę lub masz skłonność do zapalenia pęcherza moczowego zwykle zaczynasz czuć się lepiej w ciągu kilku dni od rozpoczęcia przyjmowania antybiotyków.

Jeśli antybiotyki nie działają, lekarz może wysłać próbkę moczu do laboratorium, aby sprawdzić, które bakterie powodują objawy twój lekarz może przepisać inny antybiotyk. Ważne jest, aby przejść pełny cykl antybiotyków, nawet jeśli objawy wydają się być wyjaśnione. Zawsze czytaj arkusz informacyjny pacjenta, który jest dostarczany z twoim lekiem. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, zasięgnij porady farmaceuty lub terapeuty jeśli twoje zapalenie pęcherza powraca, skontaktuj się z lekarzem.

Mogą skierować cię do urologa lekarza, który specjalizuje się w układzie moczowym, aby uzyskać więcej testów zapalenie pęcherza moczowego często przebiega w łagodnej postaci i ustępuje samoistnie ale u niektórych osób infekcja może powodować komplikacje, jeśli nie jest leczona jeśli bakterie w pęcherzu docierają do nerek, możesz rozwinąć infekcję zwaną odmiedniczkowym zapaleniem nerek. Może powodować ból w boku i plecach oraz wysoką gorączkę.

Możesz też czuć się chory lub być chory odmiedniczkowe zapalenie nerek można leczyć antybiotykami. Nieleczony może spowodować uszkodzenie nerek u mężczyzn zapalenie pęcherza moczowego może prowadzić do zapalenia gruczołu krokowego. Ta infekcja gruczołu krokowego może powodować ból, szczególnie w dolnej części penisa i wokół odbytu odbytu może nie możesz się wysikać, kiedy pójdziesz do łazienki zapalenie gruczołu krokowego jest leczone długim kursem antybiotyków.