Jak pozbyć się bólu stawów?

0
336
Jeśli musisz siedzieć przez dłuższy czas,

Ból stawów może wpływać na wiele części ciała,

Ból stawów może wpływać na wiele części ciała,Ból stawów może wpływać na wiele części ciała, takich jak kolana, kostki, biodra, ramiona, palce i nadgarstki. Oto spojrzenie na przyczyny i metody leczenia bólu stawów jest nadmierne i niezrównoważony przyczynia się do przyrostu masy ciała. Jednak nadwaga lub otyłość. Codzienne czynności mogą prowadzić do niewłaściwych ruchów lub niewłaściwych pozycji, które mogą stanowić podstawę dla choroby zwyrodnieniowej stawów lub powodować lumbago, kręcz szyi, zapalenie ścięgna.

Aby tego uniknąć, istnieją środki zapobiegawcze, które są łatwe do wdrożenia.
jest uważana za jedną z głównych przyczyn bólu stawów i choroby zwyrodnieniowej stawów. Nadwaga powoduje napięcie na plecach i stawach, które wspierają ciało, w tym na biodrach, a zwłaszcza na kolanach, które mogą się wypaczać. Podobnie, nadmiernie rozwinięty brzuch zaburza ciało i podkreśla wygięcie pleców na poziomie kręgów lędźwiowych, co prowadzi do zapadnięcia się przestrzeni międzykręgowych.

Może to prowadzić do prawdziwego urazu stawu: skręcenia, nawet zwichnięcia lub złamania. Częściej niż nie, na szczęście jest to proste skręcenie lub wydłużenie, które prowadzi do chwilowego bólu. To prawda, że choroba ostatecznie się poprawia, ale w dłuższej perspektywie kolano lub kostka może zostać osłabiona, a nawet uszkodzona przez powtarzające się wypadki. Gmina jest obszarem połączenia dwóch kości. W niektórych przypadkach staw może być prawie ustalony między kością krzyżową, na przykład.

W przypadku niektórych silnie napiętych stawów,

W przypadku niektórych silnie napiętych stawów,W przypadku niektórych silnie napiętych stawów, takich jak stawy kolanowe, łokciowe lub palcowe, chrząstka jest stale smarowana lepkim materiałem, płynem maziowym zawartym w kapsułce, która otacza wszystkie części stawu. Ruch wymagany dla stawów. Wszystkie stawy odgrywają ważną rolę w naszym zdrowiu, dlatego ważne jest, aby zapewnić im opiekę, na którą zasługują. Nie ma sensu trzymać ich zbyt długo w bezruchu, ponieważ gdy staw nie działa prawidłowo, chrząstka jest słabo nawadniana i słabo nasmarowana.

Rzeczywiście, chrząstka jest pozbawiona naczyń krwionośnych. Jest nawadniany i zasilany dyfuzją między płynem maziowym a zawartym w nim płynem (płynem śródmiąższowym). Te ważne wymiany są wspierane przez ruchy stawowe, które działają jak pompa. Dlatego ważne jest, aby poruszać stawami regularnie, bez fanaberii, ale zmobilizować wszystkie części ciała tak bardzo, jak to możliwe.

Jeśli musisz siedzieć przez dłuższy czas,

Jeśli musisz siedzieć przez dłuższy czas,Jeśli musisz siedzieć przez dłuższy czas, na przykład przed komputerem, ważne jest, aby mieć wygodne siedzisko biurowe i ustawić monitor tak, aby plecy, szyja i ramiona były wyrównane, utrzymując łokcie zgięte pod kątem prostym. Stopy powinny być zgięte pod kątem prostym, a podeszwy stóp powinny spoczywać na podłodze.

Stanowisko to uznaje się za najkorzystniejsze dla tego typu działalności, pod warunkiem jednak, że bezruch nie trwa zbyt długo.

Nadmierne i niezrównoważone sprzyja przybieraniu na wadze. Nadwaga lub otyłość jest uważana za jedną z głównych przyczyn bólu stawów i choroby zwyrodnieniowej stawów. Nadwaga powoduje napięcie na plecach i stawach, które wspierają ciało, w tym na biodrach, a zwłaszcza na kolanach, które mogą się wypaczać. Podobnie, nadmiernie rozwinięty brzuch zaburza ciało i podkreśla wygięcie pleców na poziomie kręgów lędźwiowych, co prowadzi do zapadnięcia się przestrzeni międzykręgowych.

Mikrourazy i powtarzające się ruchy. Są urazy, które ledwo zauważamy, takie jak uderzanie stóp o twardą podłogę przy każdym kroku, wibracje samochodu lub metra, które pogłębiają się wzdłuż kręgów, lub powtarzający się ruch ramienia, który manipuluje myszą komputerową. Jednak szkodliwy wpływ tych drobnych urazów na stawy, choć nieistotny, ostatecznie sumuje się i wyczerpuje chrząstki, które jako dorośli mają trudności z odzyskaniem!