Jak pozbyć się stopy sportowca?

0
505
Jakie są objawy i objawy stopy sportowca

Co to jest stopa sportowca?

Co to jest stopa sportowcaNaskórek stóp, lub Tinia pedicure (powiedzmy: Tin-a-a dopracowania-dos), jest częstym zakażeniem skóry wywołane przez grzyby(powiedzieć: przyjemność-Gaussa). Ten grzyb zjada stare komórki skóry. I wiele z nich można znaleźć pieszo! Dlaczego nazywa się go stopą sportowca?

Sportowcy często otrzymują go, ponieważ nazywa się to stopą sportowca. Grzyb, który go powoduje, można znaleźć tam, gdzie często występują sportowcy.

Grzyb rośnie na ciepłych, wilgotnych powierzchniach wokół basenów, publicznych pryszniców i szatni. Ludzie chodzą boso po tych powierzchniach, a grzyb kończy się na ich stopach. Lub jest to grzyb stopy sportowca, w którym mogą używać mokrego ręcznika. Ale nikt nie może osiągnąć tej infekcji. Osoby ze spoconymi lub mokrymi stopami są zagrożone. Chodzenie boso tam, gdzie inne bose stopy również chodzą, również grzyb na stopach może już wystąpić. Dlatego Twoja mama lub tata mogą powiedzieć, aby nosić klapki podczas kąpieli w publicznej łaźni.

Jakie są objawy i objawy stopy sportowca?

Jakie są objawy i objawy stopy sportowcaPrzypadek stopy sportowca może być naprawdę niewygodny, trochę irytujący. Dziecko, u którego bije i płonie. Inne sygnały obejmują. Stopa sportowca może rozprzestrzeniać się na inne części stopy, w tym paznokcie u nóg. Może również infekować inne części ciała-takie jak pachwina (zwykle nazywana swędzeniem Jock) i żuchwa – ale tylko wtedy, gdy infekcja drapie się i dotyka tych miejsc.

Co zrobi lekarz? Lekarz zazwyczaj może stwierdzić, że stopa sportowca znajduje się, patrząc na skórę na stopach. Lekarz może obrócić lub wyrzucić próbki skóry w celu przetestowania grzyba lub bakterii, ponieważ czasami inne stany mogą powodować podobne objawy. Nie martw się, nie zaszkodzi – na twoich stopach jest tak wiele warstw skóry!

Leczenie jest zwykle proste. W łagodnych przypadkach lekarz może zastosować proszek zawierający lek lub krem, który zabija grzyby. To powinno sprawić, że Twoje stopy poczują się lepiej w ciągu kilku dni. Czasami, aby pozbyć się stopy sportowca, będziesz musiał użyć leku do miesiąca. Będziesz także musiał wysuszyć stopy i utrzymać buty tak blisko, jak to możliwe, ponieważ grzyb nie może łatwo rosnąć na suchym!

Jak zatrzymać stopę sportowca?

Jak zatrzymać stopę sportowcaWiele osób rozwinie stopę sportowca co najmniej raz w życiu. Niektórzy znajdą go częściej. Aby pomóc uniknąć tego: Myj stopy każdego dnia. Piszczy jego stopy dobrze, zwłaszcza między palcami. Czasami chodzę boso po domu-szczególnie w nocy. Unikaj noszenia ciasnych lub syntetycznych butów, które nie pozwalają stopom „oddychać”.

Noś Sandały wokół basenu, publicznego prysznica i siłowni, aby być wolnym od grzybów. Załóż mokre skarpetki. Bawełna to materiał, który robi.

Zmieniaj skarpetki każdego dnia, jeśli dostaną wilgoć (lub częściej). Poproś rodziców, aby kupili proszek przeciwgrzybiczy do noszenia trampek lub butów.
Spryskaj buty środkiem dezynfekującym i ustaw je na słońcu, aby zabić zarazki. Nie udostępniaj ręczników ani butów. Utrzymuj powierzchnie łazienki w domu w czystości-szczególnie prysznic i wanna.