Jak zrobić zdrowe ciało i styl życia?

0
328
Dziesięć podstawowych zasad dobrej

Dziesięć podstawowych zasad dobrej

Dziesięć podstawowych zasad dobrejPodstawowe zasady zdrowego stylu życia są proste i można policzyć na palcach jednej ręki.

Pić około dwóch litrów naturalnej wody na giornoL wody jest integralną częścią organizmu i występuje w większej ilości. Ona jest niezbędna do wszystkich procesów fizjologicznych i reakcji biochemicznych w organizmie. Jest to również narzędzie, za pomocą którego organizm pozbywa się toksyn i ważne dla regulacji temperatury ciała.

Istnieje tylko jeden proces lub system w organizmie, które nie są zależne od wody; dlatego łatwo zrozumieć, jak równowaga bilansu wodnego jest podstawą dobrego samopoczucia. Aby zapewnić organizm przy odpowiednim zużyciu wody należy pić około dwóch litrów zwykłej wody dziennie, biorąc często i w małych ilościach.

Jedz dużo owoców i warzyw z stagioneI warzyw i owoców mieć dobrze udokumentowane właściwości przeciwutleniające i bogate w witaminy, minerały i inne substancje, niezbędne dla organizmu. Liczne badania wykazały, że dieta bogata w pokarm roślinny, chroni przed chorobami, które są bardzo powszechne, zwłaszcza w rozwiniętych państwach: choroby układu krążenia, niektóre formy raka, zaburzenia trawienia, a nawet zaburzenia oddychania i zaćmy.

Spożycie wystarczającej ilości owoców i warzyw zapewnia wystarczającą ilość substancji odżywczych do organizmu i, w tym samym czasie, można zmniejszyć zużycie kalorii z diety albo dlatego, że tłuszczów i cukrów zakładu są ograniczone i dlatego, że te produkty mają wysoki efekt nasycenia. Zdrowy styl życia nie może, dlatego, niezależnie od diety, bogatej w owoce i verdua, najlepiej sezonu.

Moderowane tłuszczów, zwłaszcza tych, saturiI tłuszcze są niezbędne dla organizmu, ale nie należy przesadzać; ponadto, ważne jest, aby wybrać tłuszcze dobrej jakości. Ilość tłuszczu, który zapewnia dobry stan zdrowia zależy od człowieka do człowieka; w każdym przypadku, w diecie przedmiot siedzący tryb życia dorosłego człowieka tłuszcze powinny stanowić około 20-25% całkowitego dziennego spożycia kalorii, a w bardzo sportowych, można uzyskać do 35%.Ale nie chodzi tylko kaloryczność tłuszczu, ale i na jakość.

Podstawowe zasady zdrowego stylu życia są proste i można policzyć na palcach jednej ręki

Podstawowe zasady zdrowego stylu życia są proste i można policzyć na palcach jednej rękiOlej, na przykład, w równych ilościach zawiera mniej tłuszczu, niż oliwa z oliwek, ale ilość tłuszczów nasyconych-o wiele wyżej, poza tym, oliwa z oliwek nie zawiera cholesterolu, podczas gdy 100 gramów masła 25 mg cholesterolu. Moderowane spożycie cukru zuccheriGli niezbędne składniki odżywcze, ale i w tym przypadku, nie należy wyolbrzymiać.

Podstawą zdrowego odżywiania jest kwota zrównoważonych węglowodanów. Cukrów, oczywiście, nie tylko te, które dodajemy do słodyczy, ale i wszystkie te, które są zawarte w naturalnych produktach spożywczych. Mleko, na przykład, zawiera cukier, laktozę, dlatego nie jest dobry zwyczaj środka słodzącego, z innych cukrów.

Moderowane konsumpcji saleUn wysokie spożycie soli może zwiększyć ciśnienie krwi, zwłaszcza u predysponowanych osób. Ponadto, wysoki poziom sodu zwiększa ryzyko rozwoju niektórych chorób układu sercowo-naczyniowego, nerek i raka żołądka; uważa również, co może powodować zwiększone ryzyko osteoporozy. Według najnowszych badań, spożycie soli nieco mniej niż 6 gramów, co odpowiada około 2,4 g sodu, stanowi dobry kompromis między potrzebami smak i unikanie zagrożeń związanych z nadmierną sodu.Jednak sodu „ukryty”, czyli naturalnie występujące w żywności, nawet dlatego, że przyczynia się do osiągnięcia maksymalnej wysokości dzień.

Wybierz swoją codzienną aktywność fizyczną

Wybierz swoją codzienną aktywność fizycznąNie fumareIl spożycie tytoniu szkodzi wielu narządów i układów organizmu i jest przyczyną wielu poważnych chorób i choroby. Powoduje poważne problemy dla dróg oddechowych i jest ściśle związana z wieloma chorobami układu sercowo-naczyniowego. Ponadto, 85% przypadków raka płuc i 30% wszystkich przypadków raka wiąże się z paleniem tytoniu.
Ograniczyć spożycie alcolUn, kieliszek dobrego wina z jedzeniem, może nie na co dzień, dobrze, a to może być miło. Przesadzić z alkoholem, jednak jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Aby nie dopuścić do alkoholu przed szkodliwym organizmu nie przekracza kwoty, zaleca się: dorosłego człowieka nie powinno przekraczać dwóch lub trzech jednostek alkoholu dziennie, a kobiety nie więcej niż jednego-dwóch.W kontekście zdrowego stylu życia, nie należy lekceważyć również wartość opałowa alkoholu. Na przykład, kieliszek wina, 125 ml-jednostka alkoholu zawiera około 90 kalorii.

Przenieść go! Zdrowy styl życia wymaga, co najmniej 30 minut ruchu dziennie; to nie znaczy, że trzeba jechać cały dzień na siłowni, ale to, w codziennym życiu, trzeba się ruszać, przynajmniej trzydziestu minut z rzędu, na przykład, chodzić do pracy pieszo lub na rowerze (jeśli to możliwe). Ważne jest również, aby znaleźć przynajmniej dwa lub trzy razy w tygodniu, godzinę, aby poświęcić aktywności fizycznej, odpowiedniej do ich stanu ogólnego zdrowia.

Sprawdzić wagę corporeoIl nadwaga i otyłość, w oparciu o bardzo wielu poważnych chorób, w tym choroby układu krążenia i choroby nowotworowe. Tłuszcz jest bardziej niebezpieczny trzewnej jeden, czyli znajduje się w okolicy brzucha. Jeśli spełniają wszystkie standardy opisane prawie na pewno nadwaga-to nie twój problem. Jednak zawsze jest wskazane, aby utrzymać pod kontrolą równowagi i boczek, aby uniknąć gromadzenia zbędnych kilogramów, które mogą być szkodliwe dla zdrowia.

Sen sufficienzaIl idealnego snu dorosłego przedmiotu trwa od siedmiu do ośmiu godzin. Nie wystarczająca ilość snu zwiększa poziom stresu i może przyczynić się do powstawania problemów z przemianą materii, co prowadzi do wzrostu ryzyka chorób sercowo-naczyniowych. Ponadto, brak snu osłabia układ odpornościowy i powoduje problemy z pamięcią i koncentracją.