Jakie rzeczy sprawiają, że twoja wizja jest jasna?

0
308
W trakcie krótkim artykule zaproponuję ci kilka porad o tym, jak poprawić wzrok bez okularów!

Jak mogę sprawdzić mój wzrok?

Jak mogę sprawdzić mój wzrokJak możesz samodzielnie przetestować wizję domu? Jak często należy to robić? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w artykule. Narządy wzroku można zobaczyć w całości po prostu odwiedzając okulistę. Ale niektóre informacje na temat chorób oczu i objawów ostrości wzroku można uzyskać w domu.

W tym celu stworzono różne metody testowania, które można wykorzystać bez wychodzenia z komputera. Jeśli wyniki badania wzroku okazały się złe, należy natychmiast skontaktować się z okulistą w celu przeprowadzenia badania. Dowiedz się poniżej, jak sprawdzić swój wzrok w domu.

Ostrość widzenia jest wartością względną mierzoną w dioptrii lub ułamkach jednostki. Takie widzenie przyjmuje się jako jednostkę lub ideał, gdy oko wygodnie oddziela dwa punkty, które znajdują się w odległości 1/60 stopnia od siebie (jedna minuta łuku). Jeśli wzrok jest taki sam, to w odległości 5 metrów oko może odróżnić punkty oddalone od siebie o 1,45 mm.

Czy musisz sprawdzić swój wzrok?

Czy musisz sprawdzić swój wzrokNiektórzy ludzie wiedzą, jak sprawdzić swój wzrok w domu. Musisz to zrobić? Proces ten powinien być wykonywany systematycznie, ale szczególnie w takich przypadkach będzie potrzebny. Jeśli uważasz, że obraz jest nieco zniekształcony lub przestałeś rozpoznawać swoich przyjaciół; Jeśli przedmioty zmieniają kolor lub pojawiają się niezwykłe okręgi przed oczami!

Kiedy z powodu pracy na komputerze, długiego czytania lub oglądania telewizji, pojawiają się bóle głowy; Jeśli podczas czytania przyniesiesz tekst bliżej oczu lub odwrotnie, przenieś go dalej. Rodzaje zaburzeń widzenia
Jak więc sprawdzić swój wzrok w domu? Po pierwsze, spójrzmy na to, które elementy należy sprawdzić, na które elementy należy zwrócić uwagę. W rzeczywistości nawet u zdrowej osoby zaburzenia widzenia różnego rodzaju mogą pozostać niezauważone. Zazwyczaj należą do nich:

Jak często należy wykonać test? Ciągle zastanawiamy się, jak sprawdzić wzrok w domu. Zrób to sam tylko wtedy, gdy pojawiają się bolesne wątpliwości. Pomoże Ci to uwolnić się od niepotrzebnych doświadczeń.

Łatwo sprawdzić widzenie w domu na komputerze.

Łatwo sprawdzić widzenie w domu na komputerze.Drukowanie zdjęć i tabel wymaga przeniesienia dywanów na papier.
Pomieszczenie powinno być dobrze oświetlone, ale światło nie powinno zakłócać testu. Lepiej jest wydrukować wszystkie tabele, ponieważ jasność i jasność obrazu na komputerze mogą się różnić. Test ostrości wzroku. Nie wiesz, jak sprawdzić ostrość wzroku w domu?

Nadal rozumiemy tę kwestię dalej. Oczywiście nauczyłeś się wszystkich powyższych zasad. Musisz zrozumieć, że w domu można sprawdzić tylko wskaźniki ostrości wzroku, co nie jest jedyną cechą oka.

W rzeczywistości można określić odległość, na jaką dana osoba może wyraźnie spojrzeć na temat. Tak więc osoba z ostrością widzenia 0,4 może odczytać tablicę rejestracyjną samochodu z 16 metrów, a osoba z ostrością widzenia 1,0 – z 40 metrów. Ustaw ostrość wzroku za pomocą specjalnych stołów z optotypem. Ale najpopularniejszym stołem jest Golovin-shivtseva. Można go znaleźć we wszystkich gabinetach okulistycznych. Taką tabelę można wydrukować i wykorzystać w domu.

Łatwo sprawdzić widzenie w domu na komputerze. Jednym z ważnych punktów testu jest odległość między tabelami kontrolnymi a narządami wzroku. Jeśli przeprowadzasz test na ekranie monitora, odległość powinna być określona za pomocą specjalnych programów. W tym celu należy określić odległość, w jakiej będzie przeprowadzana weryfikacja i wymagane parametry tabeli. Program wyświetli żądany rozmiar. Jeśli chcesz wydrukować test oka, zrób to na dwóch lub trzech arkuszach formatu A2.