Jakie są choroby oczu u osób starszych?

0
320
choroba oczu

choroba oczuZaćma może pojawić się w każdym wieku, ale na pewno jej częstość wzrasta z wiekiem. U osób w wieku powyżej 70 lat ponad 50% ma zaćmę. Składają się one z utraty przejrzystości gałki kryształu, który jest naturalną soczewką, która znajduje się za. Jego jedynym choroba rozwiązaniem jest usunięcie chirurgiczne, po których następuje wymiana sztucznej wewnątrzoczną soczewką. Ta operacja zaćmy jest najczęściej u ludzi na całym świecie i osiągnęła bardzo wysoki stopień doskonałości z bardzo małymi komplikacjami. Podczas implantacji wieloogniskowe soczewki wewnątrzgałkowe podczas operacji można obejść się bez okularów. Jeśli chcemy uniknąć jednym z objawów starzenia się choroby oczu problemów, lepiej nie czekać, aż będą bardzo zaawansowane, aby wykonać operację. Znanych środków zapobiegawczych przeciwko zaćmy nie istnieje.

Najczęstsza choroba oczu – zaćma

Coraz więcej młodych i starszych ludzi wykazują objawy suchości oczu, głównie w starszym wieku. Kobiety w menopauzie najczęściej cierpią (od zmian hormonalnych), ale u wszystkich ludzi może być ten problem tymczasowo lub przewlekle. Wiele leków przyczyniają się suchość oczu i jamy ustnej, takie jak leki przeciwdepresyjne, przeciwlękowe, nasenne, beta-blokery, itp.Również coraz częstsze alergie mogą przyczynić się do suchości oczu, a także korzystania z soczewek kontaktowych i długotrwałej pracy przed komputerem. Niektóre choroby reumatyczne mogą również wywołać go. Co do leczenia tego problemu, Pierwszą rzeczą, aby wykluczyć systemowe przyczyny, które mogą produkować go i umieścić je narzędzie, a następnie zainstalować leczenie paliatywne za pomocą dodatków smarnych („sztuczne łzy”), które będą zalecane przez specjalistę okulistę.

Choroba ta jest drugą przyczyną ślepoty na świecie, a jego częstość wzrasta z wiekiem. Szacuje się, że to dotyczy od 2% do 3% populacji (jeden milion osób w Hiszpanii) i że połowa ofiar nie wiedzą o tym. Często istnieje historia. Ważne jest, aby zrobić oczu recenzje, począwszy od 40 lat, aby wykluczyć go, ponieważ głównym problemem jest brak objawów, dopóki uszkodzenie nie będzie bardzo. Jaskra powoduje nieodwracalne uszkodzenie nerwu wzrokowego, a w diagnostyce można spróbować spowolnić jego ewolucję, ale nie straconego.Jaskra jest zwykle związane ze wzrostem ciśnienia cieczy wodnistej i powoduje powolne i postępującą utratę pola widzenia, która zazwyczaj zaczyna się od peryferii starzeć się i porusza się do środka. Dzisiaj mamy kilka leków do leczenia jaskry i, jeśli nie są one skuteczne, leczenie laserem może być dostarczony z Solutis, gdzie Excimer laser jest pierwszą kliniką w Palma de Mallorca z tej technologii, lub chirurgii. Najważniejsze-wczesna diagnoza, która może zapobiec progresji do ślepoty.

Najpopularniejsze objawy starzenia

Cukrzyca jest coraz bardziej powszechne choroby w krajach rozwiniętych i może być związana z”epidemią”. To również zwiększa częstość występowania wraz z wiekiem. Uszkodzenia oczu może być poważne, a nawet dotrzeć do ślepoty. Zaburzenia krążenia krwi naczyń włosowatych siatkówki, które mogą krwawić, powodować zakrzepicę lub utratę płynu, który gromadzi się w siatkówce (cukrzycowy obrzęk plamki żółtej).Istnieją czynniki ryzyka powstawania i rozwoju retinopatii cukrzycowej, takie jak czas ewolucji cukrzycy (występuje u 75% pacjentów z ponad 15-letniej ewolucji), złej kontroli metabolicznej, wysokie ciśnienie krwi i ciąża. Ważne jest, aby uświadomić sobie diabetyków, że muszą okresowo starszych osób sprawdzać swoje oczy, nawet jeśli nie wykazują objawów, tak jak choroby oczu cukrzycowej uszkodzenie oczu może rozpocząć się bezobjawowo, a im wcześniej zostanie wykryty najlepszej prognozy. Wiele starszych osób nie wie o ryzyko złego cukrzycowa kontroli i powikłań, które może spowodować, że. dlatego bardzo ważne jest, aby interwencja edukacyjna.