Jak mieć piękne włosy, które chciałeś

0
249

Jeśli pragniesz pięknych, długich i gęstych włosów, musisz być szczególnie cierpliwy. Włosy rosną około jednego centymetra miesięcznie i niestety nie można ich znacznie przyspieszyć. Tak długo, jak rosną, możesz zrobić wiele dla zdrowia i gęstości włosów, aby były zdrowsze, będą się mniej łamać i łatwiej będzie wyhodować piękną długą grzywę.

Regularnie przycinaj

Najgorsze, co możesz zrobić dla swoich włosów, to pozwolić im po prostu rosnąć. Rozdwojone i sklejone końcówki wyglądają znacznie gorzej niż zdrowe, nieco skrócone włosy. Każdego miesiąca powinieneś pozwolić fryzjerowi pozbyć się włosów ze złamanych końców. Kilka milimetrów wystarczy, ale z twoją głową zdziała cuda. Nie tylko będziesz wyglądać lepiej, ale twoje włosy będą rosły nieco szybciej.

Maski świetnie nadają się nie tylko do twarzy, ale także do włosów. Dzięki dłuższemu nakładaniu Maska robi znacznie większe wrażenie niż zwykły szampon lub odżywka. W aptece sięgnij po środki regenerujące lub odżywcze, ale możesz także pomóc sobie w domowych składnikach. W celu odżywienia i szybszego wzrostu włosów zaleca się na przykład oliwę z oliwek lub olej rycynowy, żółtka jaj, miód lub nasiona gorczycy.

Nie zapomnij o odżywce!

Odżywka powinna być częścią każdego produktu do mycia włosów. Zastosuj go szczególnie na końcach, reszta włosów nie powinna tak mocno obciążać. Oprócz tego, że odżywia włosy i pomaga zapobiegać ich rozszczepianiu, zapewnia również łatwiejsze czesanie, dzięki czemu nie wyrywasz tak dużo włosów podczas czesania.

Mówiąc o czesaniu, powinieneś również skupić się na tym. Zdecydowanie nie szczotkuj włosów, gdy nie jest to konieczne, ale zainwestuj w wysokiej jakości szczotkę (taką jak włosie dzika), która nie będzie niepotrzebnie wyrywać włosów. Wręcz przeciwnie, nie zapomnij czesać włosów przed myciem, ponieważ szczotkowanie na mokro jest dla nich najbardziej szkodliwe.

Promuje wzrost włosów i jest niezwykle przyjemny – masaż głowy powinien należeć do każdego mycia włosów!

Witaminy i naturalne substancje mogą również zdziałać cuda, więc nie zapomnij o zdrowym odżywianiu. Na przykład ryby i owoce morza, nasiona słonecznika, awokado lub migdały sprzyjają wzrostowi włosów. Suplementy diety wymagają Biosilu, pantenolu lub metioniny lub różnych kombinacji magnezu, cynku i innych witamin.

Nie każdy jest dany z góry. Chociaż niektóre kobiety chwalą się strumieniem naturalnie twardych i gęstych włosów, Inne nieustannie narzekają na rzadką, wiecznie obwisłą szczotkę bez objętości. Matka Natura jest na ogół nieugięta, a jej wpływ nie może być oszukany, ale możesz osiągnąć znaczną poprawę dzięki odpowiedniej pielęgnacji zewnętrznej i wewnętrznej i ponownie zbliżyć się do swojego długowłosego snu.

Cykl wzrostu

Wzrost włosów jest spowodowany podziałem komórek. Nowo utworzone komórki dosłownie popychają nowe włosy do przodu, tworząc nową masę włosów u nasady. Szybkość wzrostu włosów zależy bezpośrednio od szybkości podziału komórek. Sprzęt genetyczny odgrywa tutaj podstawową, ale nie jedyną rolę.

Dzięki odpowiedniemu odżywianiu i stymulacji mieszków włosowych od wewnątrz, a także odpowiednim kosmetykom z zewnątrz, można osiągnąć przyspieszenie fazy wzrostu. Każde włosy rosną średnio o 1,25 cm miesięcznie, a cykl życia włosów w normalnych warunkach wynosi od 1 do 6 lat. W tym czasie na przemian kilka etapów. Pierwsza to faza wzrostu-im dłuższe włosy na tym etapie, tym dłużej rosną.

Następnie następuje faza spoczynku, gdy włosy nie rosną, a nawet nie wypadają. W końcowej fazie włosów pod koniec cyklu życia jest wyciskany nowy, który jest już przygotowany w korzeniu włosów.Jeśli pragniesz długich włosów, pierwszym krokiem powinna być wizyta u fryzjera, który uratuje cię przed uszkodzonymi końcówkami. Skrócenie długości może wydawać się sprzeczne z intuicją, gdy chcesz ją wyhodować, ale nie bez powodu.

„Osłabione i rozdwajające się końcówki włókna włosów nie tylko wyglądają brzydko wizualnie, ale co więcej, są zbyt kruche, aby urosły na większą długość. Nie bój się poprosić fryzjera o charakterystyczną fryzurę. Dzięki temu rozjaśniona grzywa ożyje i będzie mogła skoncentrować się na produkcji nowych, zdrowych i mocnych włosów” – wyjaśnia Renata Gaca, ekspert od włosów w salonie fryzjerskim Nouvelle.